To report an error or other timing issue, please contact a race official.
Bluebonnet Sprint Adventure Race Powered by RedBarn Systems
Live race results for the Adventurous world!


2 Person Male

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1468Sotton CocksCaptain - James Wood / Andres Sartacoloma01:37:58 01:37:58.80 1010
2462Precision Personal TrainingCaptain - Scott Middlot / San Labambera01:45:39 01:45:39.28 99
3463TallywackersCaptain - Jerrod Lee / Dan Lee01:51:24 01:51:24.18 88
4492Mike 'N MikeCaptain - Michael Scheider / Michael Shine02:01:42 02:01:42.24 77
5490Taylor & DanCaptain - Taylor Spurlin / Dan Perry02:07:03 02:07:03.07 66
6494Team Ciao NuovoCaptain - Rick Kieffer / Casey Carpenter02:11:25 02:11:25.47 55
7491Johnny BlazeCaptain - Shane Meyer / Robert Blaser02:12:21 02:12:21.18 44
8495Team PPCaptain - Brett Patton / Eric Pimpler02:35:41 02:35:41.55 33
9493Ridin DirtyCaptain - Will Barnes / Paul Suttles02:57:41 02:57:41.18 22
9999489Bear SwatCaptain - Jeff Gleason / Zach HardenDNS   00


2 Person Female

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1465Kim & Ali ShowCaptain - Kim Topp / Alik Wilkerson01:58:13 01:58:13.24 1010
2464Tiki DeekiCaptain - Kristi Welch / Rachael Raray02:25:46 02:25:46.68 99
3466Bee&JayCaptain - Janie Lee / Rebecca Woods02:33:09 02:33:09.77 88
4488SunshineCaptain - Dawn Renken / Kendyl Olds02:40:51 02:40:51.47 77


2 Person Coed

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points


2 Person Coed Masters

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1487Water WarriorsCaptain - Jeffrey Sober / Grace Wike01:51:35 01:51:35.41 1010
2481DarwinningCaptain - Lauren Atkinson / Victor Mason02:21:31 02:21:31.83 99
3482Happy EndingCaptain - Carolyn Hodo / Jared Mike02:26:06 02:26:06.02 88
4484Pressley/HartCaptain - Brittany Pressley / Tyler Hart02:50:35 02:50:35.41 77
9999483Hopelessly lostCaptain - David Callahan / Cheryl CallahanDNS   00
9999485Sole MatesCaptain - Patrick Farnsworth / Keri WilsonDNS   00
9999486Trifit-XTCaptain - Ben Proko / Katie ProkoDNS   00


Solo Male

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1319Alex DefilyCaptain - Alex Defily01:32:43 01:32:43.93 1010
2455Jayden HakalaCaptain - Jayden Hakala01:34:58 01:34:58.80 99
3453Jason LemleyCaptain - Jason Lemley02:01:57 02:01:57.77 88
4454Charlie SmithCaptain - Charlie Smith02:02:13 02:02:13.78 77
5467ShaneCaptain - Shane Barnes02:02:34 02:02:34.08 66
6456Primal FeverCaptain - Joshua Terry02:06:08 02:06:08.07 55
7452Glenn LowranceCaptain - Glenn Lowrance02:13:30 02:13:30.35 44


Solo Female

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points


Solo Clydesdale

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1318Team Kuat TexasCaptain - Wes Comaux01:58:47 01:58:47.19 1010
2451BJ NeesvigCaptain - Bj Neesvig02:23:04 02:23:04.03 99
3450Carl ReynoldsCaptain - Carl Reynolds02:33:20 02:33:20.85 88
4449Richard FulgiumCaptain - Richard Fulgium02:46:37 02:46:37.91 77
9999400Dan YunghansCaptain - Dan YunghansDNS   00


2 Person Female Masters

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points


2 Person Male Masters

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1498Lakeshore AdventurCaptain - Stephen Quiett / Brad Watson02:16:36 02:16:36.83 1010
2499Swollen AnklesCaptain - Mike Nink / Scott Thomas02:36:48 02:36:48.91 99
3497Mike & JohnCaptain - Mike Boate / John Mullikin02:40:54 02:40:54.44 88
4496Beaver SacsCaptain - Keith Dillon / Robert Guerrero02:59:34 02:59:34.13 77



Texas State Championship TEAM STANDINGS




2 Person Male

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Sotton CocksJames Wood, Andres Sartacoloma1000010
Precision Personal TrainingScott Middlot, San Labambera90009
TallywackersJerrod Lee, Dan Lee80008
Mike 'N MikeMichael Scheider, Michael Shine70007
Taylor & DanTaylor Spurlin, Dan Perry60006
Team Ciao NuovoRick Kieffer, Casey Carpenter50005
Johnny BlazeShane Meyer, Robert Blaser40004
Team PPBrett Patton, Eric Pimpler30003
Ridin DirtyWill Barnes, Paul Suttles20002
Bear SwatJeff Gleason, Zach Harden00000
Sotton CocksJames Woods00000



2 Person Female

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Kim & Ali ShowKim Topp, Alik Wilkerson1000010
Tiki DeekiKristi Welch, Rachael Raray90009
Bee&JayJanie Lee, Rebecca Woods80008
SunshineDawn Renken, Kendyl Olds70007



2 Person Coed

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points



2 Person Coed Masters

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Water WarriorsJeffrey Sober, Grace Wike1000010
DarwinningLauren Atkinson, Victor Mason90009
Happy EndingCarolyn Hodo, Jared Mike80008
Pressley/HartBrittany Pressley, Tyler Hart70007
Hopelessly lostDavid Callahan, Cheryl Callahan00000
Sole MatesPatrick Farnsworth, Keri Wilson00000
Trifit-XTBen Proko, Katie Proko00000



Solo Male

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Alex DefilyAlex Defily1000010
Jayden HakalaJayden Hakala90009
Jason LemleyJason Lemley80008
Charlie SmithCharlie Smith70007
ShaneShane Barnes60006
Primal FeverJoshua Terry50005
Glenn LowranceGlenn Lowrance40004



Solo Female

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points



Solo Clydesdale

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Team Kuat TexasWes Comaux1000010
BJ NeesvigBj Neesvig90009
Carl ReynoldsCarl Reynolds80008
Richard FulgiumRichard Fulgium70007
Dan YunghansDan Yunghans00000



2 Person Female Masters

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points



2 Person Male Masters

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Lakeshore AdventurStephen Quiett, Brad Watson1000010
Swollen AnklesMike Nink, Scott Thomas90009
Mike & JohnMike Boate, John Mullikin80008
Beaver SacsKeith Dillon, Robert Guerrero70007
 
 
 
For timing information or questions
Contact - Jim Hall