To report an error or other timing issue, please contact a race official.
Blue Bonnet Sprint Adventure Race Powered by RedBarn Systems
Live race results for the Adventurous world!


2 Person Male

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1478Project MayhemCaptain - Neil Decker / D J Snyder01:44:16 01:44:16.86 2020
2474Shiner RanchCaptain - Scott Mondor / Ryan Rucker01:48:41 01:48:41.21 1919
3359Inhalers4lifeCaptain - David Earnest / Dylan Carey01:50:18 01:50:18.82 1818
4363team ramrodCaptain - Jordan Pitts / Neil Watson01:55:33 01:55:33.96 1717
5362Slower Than We LookCaptain - Shane Barnes / Will Barnes01:57:24 01:57:24.76 1616
6364Tier One EquipmentCaptain - Ryan Young / Lex Lewis01:59:18 01:59:18.06 1515
7360Los pollikaCaptain - Rogelio Villanueva / Javier Ortega02:03:29 02:03:29.54 1414
8358FelthauserCaptain - Jason Felthauser / Dana Felthauser02:06:06 02:06:06.40 1313
9361Ryan & TerrieCaptain - Ryan Templeton / Terrie Collie02:15:13 02:15:13.43 1212


2 Person Female

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1475Keep Calm and Call 911Captain - Josephine Huffman / Hazel Alvarez03:04:52 03:04:52.18 2020
9999357Alli & MarcyCaptain - Marcy Sutherland / Alli AdamsDNS   00


2 Person Coed

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1352Trifit-XT.Captain - Ben Proko / Katie Proko01:39:19 01:39:19.36 2020
2480She & HimCaptain - Andres Santacoloma / Janie Lee01:56:02 01:56:02.67 1919
3347Huff N PuffCaptain - Antonio Herrera / Baylee Pullen02:02:49 02:02:49.98 1818
4345Drink.Strong.CoffeeCaptain - Kyle Stobaugh / Kelly Childers02:21:46 02:21:46.78 1717
5351Team MosleyCaptain - Christopher Mosley / Denise Mosley02:27:46 02:27:46.84 1616
6344BaudoinCaptain - Blaec Baudoin / Melissa Baudoin02:30:51 02:30:51.89 1515
7346HarbuckCaptain - Daniel Harbuck / Andrea Harbuck02:39:13 02:39:13.50 1414
8353Vicious and DeliciousCaptain - Agustin Amador / Jessica Sandoval02:42:50 02:42:50.59 1313
9349MPCaptain - Miguel Velazquez / Maria Herrera02:44:00 02:44:00.18 1212
10350SakeBombsCaptain - Diego Malpica / Michelle Macias03:04:12 03:04:12.75 1111
11348Los BombisCaptain - Sebastian De la riva / Sulay Mckinney03:05:30 03:05:30.15 1010


2 Person Coed Masters

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1356This CloseCaptain - Tim Osburn / Melinda Osburn03:01:14 03:01:14.40 2020
2355Rum Is The AnswerCaptain - Patrick Arrindell / Gayla Arrindell03:01:16 03:01:16.04 1919


Solo Male

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1396Moat Powered by Terra Firma & WTFCaptain - Jason Winkelmann01:26:41 01:26:41.61 2020
2385Dirty BoyCaptain - James Mallia01:30:11 01:30:11.28 1919
3388James BuchanCaptain - James Buchan01:33:17 01:33:17.54 1818
4397Highland Lakes Comp HS MTBCaptain - Alex De Filx01:33:26 01:33:26.18 1717
5400Team GOCaptain - Colton Roach01:41:00 01:41:00.86 1616
6374Manuel FernandezCaptain - Manuel Fernandez d01:48:35 01:48:35.53 1515
7383ATXCaptain - Ran Wells01:49:01 01:49:01.04 1414
8393Turistor RomaniaCaptain - Constantin Platon01:49:37 01:49:37.17 1313
9389Jason McDonnellCaptain - Jason McDonnell01:49:47 01:49:47.23 1212
10398Charlie SmithCaptain - Charlie Smith01:55:51 01:55:51.43 1111
11394William CostonCaptain - William Coston02:06:26 02:06:26.96 1010
12392Shane GoadCaptain - Shane Goad02:07:10 02:07:10.86 99
13386Felix De la RivaCaptain - Felix De la Riva02:09:31 02:09:31.98 88
14387Glenn LowranceCaptain - Glenn Lowrance02:09:44 02:09:44.14 77
15384Daniel RomeroCaptain - Daniel Romero02:20:51 02:20:51.48 66
9999390Joey XiuCaptain - Joey XiuDNS   00
9999391Salvador MedinaCaptain - Salvador MedinaDNS   00
9999395Matthew HallCaptain - Matthew HallDNF   00


Solo Female

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1375Lyn KrugerCaptain - Lyn Kruger01:55:41 01:55:41.01 2020


Solo Clydesdale

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1372Roger DouglasCaptain - Roger Douglas02:25:59 02:25:59.17 2020


2 Person Female Masters

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points


2 Person Male Masters

PlaceBibTeamMembersFinish TimePenalty
HH:MM
Total TimeNotesPointsTTL
Points
1367Pink ChangoCaptain - Joel Mabry / Ernest Arzate01:32:17 01:32:17.96 2020
2366Nap TimeCaptain - Graham Allen / Steve Harris01:42:44 01:42:44.18 1919
3477Big LedarsCaptain - Geoffrey Bray / Jorton Staar01:54:17 01:54:17.61 1818
43652 Timothy 4-7Captain - Bradley Watson / Lance Heldt01:56:32 01:56:32.92 1717
5479Sasquatch 100Captain - Scott Jensen / Steve Quiett02:06:10 02:06:10.31 1616
6368TDB 3Captain - Ray Barr / John Mullikin02:06:18 02:06:18.39 1515
7369TDB1Captain - James Shanklin / Mike Boate02:43:40 02:43:40.03 1414
9999370TDB2Captain - Tom Mack / Robert WhitsonDNS   00



Club Points
PlaceClub NameRace1Race2Race3Race4Race5TTL Points



Club Teams
Team NameClub NameRace1Race2Race3Race4Race5TTL Points



Texas State Championship TEAM STANDINGS




2 Person Male

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Project MayhemNeil Decker, D J Snyder2000020
Shiner RanchScott Mondor, Ryan Rucker1900019
Inhalers4lifeDavid Earnest, Dylan Carey1800018
team ramrodJordan Pitts, Neil Watson1700017
Slower Than We LookShane Barnes, Will Barnes1600016
Tier One EquipmentRyan Young, Lex Lewis1500015
Los pollikaRogelio Villanueva, Javier Ortega1400014
FelthauserJason Felthauser, Dana Felthauser1300013
Ryan & TerrieRyan Templeton, Terrie Collie1200012



2 Person Female

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Keep Calm and Call 911Josephine Huffman, Hazel Alvarez2000020
Alli & MarcyMarcy Sutherland, Alli Adams00000



2 Person Coed

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Trifit-XT.Ben Proko, Katie Proko2000020
She & HimAndres Santacoloma, Janie Lee1900019
Huff N PuffAntonio Herrera, Baylee Pullen1800018
Drink.Strong.CoffeeKyle Stobaugh, Kelly Childers1700017
Team MosleyChristopher Mosley, Denise Mosley1600016
BaudoinBlaec Baudoin, Melissa Baudoin1500015
HarbuckDaniel Harbuck, Andrea Harbuck1400014
Vicious and DeliciousAgustin Amador, Jessica Sandoval1300013
MPMiguel Velazquez, Maria Herrera1200012
SakeBombsDiego Malpica, Michelle Macias1100011
Los BombisSebastian De la riva, Sulay Mckinney1000010



2 Person Coed Masters

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
This CloseTim Osburn, Melinda Osburn2000020
Rum Is The AnswerPatrick Arrindell, Gayla Arrindell1900019



Solo Male

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Moat Powered by Terra Firma & WTFJason Winkelmann2000020
Dirty BoyJames Mallia1900019
James BuchanJames Buchan1800018
Highland Lakes Comp HS MTBAlex De Filx1700017
Team GOColton Roach1600016
Manuel FernandezManuel Fernandez d1500015
ATXRan Wells1400014
Turistor RomaniaConstantin Platon1300013
Jason McDonnellJason McDonnell1200012
Charlie SmithCharlie Smith1100011
William CostonWilliam Coston1000010
Shane GoadShane Goad90009
Felix De la RivaFelix De la Riva80008
Glenn LowranceGlenn Lowrance70007
Daniel RomeroDaniel Romero60006
Joey XiuJoey Xiu00000
Salvador MedinaSalvador Medina00000
Matthew HallMatthew Hall00000



Solo Female

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Lyn KrugerLyn Kruger2000020



Solo Clydesdale

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Roger DouglasRoger Douglas2000020



2 Person Female Masters

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points



2 Person Male Masters

Team NameTeam MembersRace1Race2Race3Race4TTL Points
Pink ChangoJoel Mabry, Ernest Arzate2000020
Nap TimeGraham Allen, Steve Harris1900019
Big LedarsGeoffrey Bray, Jorton Staar1800018
2 Timothy 4-7Bradley Watson, Lance Heldt1700017
Sasquatch 100Scott Jensen, Steve Quiett1600016
TDB 3Ray Barr, John Mullikin1500015
TDB1James Shanklin, Mike Boate1400014
TDB2Tom Mack, Robert Whitson00000
 
 
 
For timing information or questions
Contact - Jim Hall